Deep groove ball bearing ACB-3645-40-BRS-ZEN
Part number : ACB-3645-40-BRS-ZEN
ZEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as ACB-3645-40-BRS-ZEN from the brand ZEN, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 7 mm.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Deep groove ball bearing - MH-P03K GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING MH-P03K
E-clip - E-CLIP-5 GEN
E-CLIP E-CLIP-5
5 5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    37  G
  • PACKAGING
    1
Description