Deep groove ball bearing 95DSF01-A1-CG37-NSK
Part number : 95DSF01-A1-CG37-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 95DSF01-A1-CG37-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 17 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-110X2.50-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-110X2.50-NBR70
Deep groove ball bearing - 6911-VV-NSK NSK
DEEP GROOVE BALL BEARING 6911-VV-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    400  G
  • PACKAGING
    1
Description