Deep groove ball bearing 7209-BEAT85-NSK
Part number : 7209-BEAT85-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 7209-BEAT85-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 19 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-45X60X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-45X60X8-NBR
Deep groove ball bearing - 7206-B GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 7206-B
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    406  G
  • PACKAGING
    1
Description