Deep groove ball bearing 6306-32-2RS-C3-PFI
Part number : 6306-32-2RS-C3-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6306-32-2RS-C3-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-45X65X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-45X65X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    339  G
  • PACKAGING
    1
Description