Deep groove ball bearing 6306-25-2RS-N-C3-JTEKT
Part number : 6306-25-2RS-N-C3-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6306-25-2RS-N-C3-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 19 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X38X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X38X6-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-24 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-24
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    377  G
  • PACKAGING
    1
Description