Deep groove ball bearing 6302-16-2RS
Part number : 6302-16-2RS
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6302-16-2RS from the brand Generic, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 13 mm.