Deep groove ball bearing 63-32-NR-C3-NTN
Part number : 63-32-NR-C3-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-32-NR-C3-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 20 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MM - MM2015-6 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM2015-6
Roller bearing - NJ304-ECP-C3-SKF SKF
ROLLER BEARING NJ304-ECP-C3-SKF
E-clip - E-CLIP-4 GEN
E-CLIP E-CLIP-4
4 4
    20  MM
  • RADIAL CLASS
    C3
  • CAGE
    Sheet metal
  • SEALING
    Non-tight
  • MATERIAL
    STEEL
  • WEIGHT
    418  G
  • DYNAMIC LOAD
    33  KN
  • STATIC LOAD
    16.9  KN
Description