Deep groove ball bearing 63-32-2RS-NR-C3-JTEKT
Part number : 63-32-2RS-NR-C3-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-32-2RS-NR-C3-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-12 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-12
Rotary shaft seal - OAS-32X45X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-32X45X8-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    408  G
  • PACKAGING
    1
Description