Deep groove ball bearing 63-32-2RS-JTEKT
Part number : 63-32-2RS-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-32-2RS-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-DDU-NSK NSK
spec_icon
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-DDU-NSK
Rotary shaft seal - OA-60X75X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-60X75X8-NBR
Lock washer - MB10 GEN
LOCK WASHER MB10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    397  G
  • DYNAMIC LOAD
    37.6  KN
  • STATIC LOAD
    16.2  KN
  • PACKAGING
    1
Description