Deep groove ball bearing 63-28-2RS-C3-PFI
Part number : 63-28-2RS-C3-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 63-28-2RS-C3-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 18 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Deep groove ball bearing - 63-28-2RS-C3-JTEKT JTEKT
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 63-28-2RS-C3-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • PACKAGING
    1
Description