Deep groove ball bearing 626W515-ZEN
Part number : 626W515-ZEN
ZEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 626W515-ZEN from the brand ZEN, has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 5.15 mm.
  2 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 626 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 626
O-Ring seal - OR-29X4-FPM80 GEN
O-RING SEAL OR-29X4-FPM80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    5.15  MM
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description