Deep groove ball bearing 62304-2RS-D17-C3-PFI
Part number : 62304-2RS-D17-C3-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62304-2RS-D17-C3-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 21 mm.
  20 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 62201-A-2RSR-FAG FAG
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 62201-A-2RSR-FAG
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    210  G
  • PACKAGING
    1
Description