Deep groove ball bearing 6206-2RS-20C3-PFI
Part number : 6206-2RS-20C3-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6206-2RS-20C3-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 16 mm.