Deep groove ball bearing 6206-28-2RS
Part number : 6206-28-2RS
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6206-28-2RS from the brand Generic, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 16 mm.