Deep groove ball bearing 6202L11-H-20DDU-NSK
Part number : 6202L11-H-20DDU-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6202L11-H-20DDU-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 11 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • WEIGHT
    70  G
  • PACKAGING
    1
Description