Deep groove ball bearing 62-32-X2-CS36-NTN
Part number : 62-32-X2-CS36-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-32-X2-CS36-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 17 mm.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - BC-25X35X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-25X35X7-NBR
Roller bearing - NJ207-ET2XCS42-NTN NTN
ROLLER BEARING NJ207-ET2XCS42-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    227  G
  • PACKAGING
    1
Description