Deep groove ball bearing 62-32-JTEKT
Part number : 62-32-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-32-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 17 mm.
  27 parts in stock (2 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X52X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6205-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-22 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-22
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    230  G
  • PACKAGING
    1
Description