Deep groove ball bearing 62-28-NR-C3-NTN
Part number : 62-28-NR-C3-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-28-NR-C3-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 16 mm.