Deep groove ball bearing 62-22-ZZ-NTN
Part number : 62-22-ZZ-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-22-ZZ-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 14 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Other bearing - 830046-3SH2S02-9TZ-JTEKT JTEKT
OTHER BEARING 830046-3SH2S02-9TZ-JTEKT
O-Ring Kits - COFFRET-404-ORINGS-NBR70 GEN
O-RING KITS COFFRET-404-ORINGS-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • SEALING
    Shield on both sides
  • WEIGHT
    118  G
  • PACKAGING
    1
Description