Deep groove ball bearing 62-22-2RS-C3-ASFERSA
Part number : 62-22-2RS-C3-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 62-22-2RS-C3-ASFERSA from the brand ASFERSA, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 14 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X50X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X50X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-24 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-24
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    127  G
  • PACKAGING
    1
Description