Deep groove ball bearing 61902-EE-G15-SNR
Part number : 61902-EE-G15-SNR
SNR
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 61902-EE-G15-SNR from the brand SNR, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 7 mm.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-25X47X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X47X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
Description