Deep groove ball bearing 619-22-2RS
Part number : 69-22-2RS
GEN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 619-22-2RS from the brand Generic, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 39 mm and a thickness of 9 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
PREMIUM SIMILAR REFERENCE
Deep groove ball bearing - 69-22-2RS-JTEKT JTEKT
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 69-22-2RS-JTEKT
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    39  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    46  G
Description