Deep groove ball bearing 61804-2RS-W10-ENDURO
Part number : 61804-2RS-W10-ENDURO
ENDURO
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 61804-2RS-W10-ENDURO from the brand ENDURO, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 10 mm.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Deep groove ball bearing - 6804-2RS-W10-EZO EZO
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6804-2RS-W10-EZO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
Description