Deep groove ball bearing 6006-32-2RS-SKF
Part number : 6006-32-2RS1-VB005-SKF
SKF
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6006-32-2RS-SKF from the brand SKF, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 13 mm.