Deep groove ball bearing 6000-25.755-PX39V71-NTN
Part number : 6000-25.755-PX39V71-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 6000-25.755-PX39V71-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 25.75 mm and a thickness of 8 mm.
  23 parts in stock (18 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS-14 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS-14
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25.75  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
Description