Deep groove ball bearing 60-28-LLU-5K-NTN
Part number : 60-28-LLU-5K-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 60-28-LLU-5K-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 12 mm.