Deep groove ball bearing 60-28-JR2-C4-NTN
Part number : 60-28-JR2-C4-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 60-28-JR2-C4-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 12 mm.
  3 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-SKF
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    98  G
  • PACKAGING
    1
Description