Deep groove ball bearing 60-22-2RS-JTEKT
Part number : 60-22-2RS-JTEKT
JTEKT
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 60-22-2RS-JTEKT from the brand JTEKT, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 12 mm.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-28X44X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-28X44X7-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-44 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-44
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • SEALING
    Seal on both sides
  • WEIGHT
    75  G
  • PACKAGING
    1
Description