Deep groove ball bearing 50-TM02-NC3-NSK
Part number : 50-TM02-NC3-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 50-TM02-NC3-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 115 mm and a thickness of 32 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Gearbox bearing - AB12533S01-SNR SNR
GEARBOX BEARING AB12533S01-SNR
Penetrant  - AEROSOL-500ML-SYSTEME-PROFESSIONNEL-WD40 WD40
PENETRANT AEROSOL-500ML-SYSTEME-PROFESSIONNEL-WD40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    115  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    1454  G
  • PACKAGING
    1
Description