Deep groove ball bearing 42BWD06-JB-5CA01-NSK
Part number : 42BWD06-JB-5CA01-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 42BWD06-JB-5CA01-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 76 mm and a thickness of 35 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - PW42760039CS-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING PW42760039CS-PFI
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    76  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • 2ND THICKNESS
    38  MM
  • WEIGHT
    657  G
  • PACKAGING
    1
Description