Deep groove ball bearing 40TM02-A-1NC3-NSK
Part number : 40TM02-A-1NC3-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 40TM02-A-1NC3-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 25 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-45X65X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X65X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    662  G
  • PACKAGING
    1
Description