Deep groove ball bearing 40TAC72B-NACHI
Part number : 40TAC72B-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 40TAC72B-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 15 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    251  G
  • PACKAGING
    1
Description