Deep groove ball bearing 40BD6830T12-DDUKCG21-NSK
Part number : 40BD6830T12-DDUKCG21-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 40BD6830T12-DDUKCG21-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 30 mm.