Deep groove ball bearing 38BWD18-NSK
Part number : 38BWD18-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 38BWD18-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 36 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    36  MM
  • WEIGHT
    814  G
  • PACKAGING
    1
Description