Deep groove ball bearing 35TM30U40AL-NSK
Part number : 35TM30U40AL-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35TM30U40AL-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 78.5 mm and a thickness of 16.5 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X40X7-NBR
Deep groove ball bearing - 27TM09-CG27-SA-NSK NSK
DEEP GROOVE BALL BEARING 27TM09-CG27-SA-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78.5  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • WEIGHT
    367  G
  • PACKAGING
    1
Description