Deep groove ball bearing 35BG5522-2DL2-PFI
Part number : 35BG5522-2DL2-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35BG5522-2DL2-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 22 mm.
  8 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS-5-8 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS-5-8
Thrust washer - AS1024 GEN
THRUST WASHER AS1024
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    135  G
  • PACKAGING
    1
Description