Deep groove ball bearing 35BG05S7G-2DL-PFI
Part number : 35BG05S7G-2DL-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35BG05S7G-2DL-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 20 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X50X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X50X8-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-35 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-35
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    107  G
  • PACKAGING
    1
Description