Deep groove ball bearing 35BG05S7DL-NACHI
Part number : 35BG05S7DL-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35BG05S7DL-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 20 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61802-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61802-2RS
Ball - BA-4.763-INOX GEN
BALL BA-4.763-INOX
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    153  G
  • PACKAGING
    1
Description