Deep groove ball bearing 35BD-5020-DUK-NSK
Part number : 35BD-5020-DUK-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 35BD-5020-DUK-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    97  G
  • PACKAGING
    1
Description