Deep groove ball bearing 3204-BRSR-WDRB26TNH-RHP
Part number : 3204-BRSR-WDRB26TNH-RHP
RHP
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 3204-BRSR-WDRB26TNH-RHP from the brand RHP, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 26 mm.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
VK EC End cover - EC-37X10-NBR GEN
VK EC END COVER EC-37X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • WEIGHT
    200  G
  • PACKAGING
    1
Description