Deep groove ball bearing 30TM31ANXRX2CG1-NSK
Part number : 30TM31ANXRX2CG1-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30TM31ANXRX2CG1-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 66 mm and a thickness of 17 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-55X76X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-55X76X12-NBR
Other bearing - 40TRK39-1-NACHI NACHI
OTHER BEARING 40TRK39-1-NACHI
  • OUTSIDE DIAMETER
    66  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    249  G
Description