Deep groove ball bearing 30TM15-A-17CG28-U01-NSK
Part number : 30TM15-A-17CG28-U01-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30TM15-A-17CG28-U01-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 21 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307-2RS-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307-2RS-C3-SKF
Ball - BA-0.5 GEN
BALL BA-0.5
Rotary shaft seal - OAS-35X64X9-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X64X9-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    515  G
Description