Deep groove ball bearing 30BWD01A-A-CA85-NSK
Part number : 30BWD01A-A-CA85-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30BWD01A-A-CA85-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 63 mm and a thickness of 42 mm.
  1 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Linear ball bearing - LBBR8-SKF SKF
LINEAR BALL BEARING LBBR8-SKF
Thrust ball bearing - 53206-U206 GEN
THRUST BALL BEARING 53206-U206
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    63  MM
  • THICKNESS
    42  MM
  • WEIGHT
    570  G
  • PACKAGING
    1
Description