Deep groove ball bearing 30BD5523-PFI
Part number : 30BG05S5G-2DS-PFI
PFI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 30BD5523-PFI from the brand PFI, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 55 mm and a thickness of 23 mm.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-55 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-55
2 2
Penetrant  - AEROSOL-200ML-WD40 WD40
PENETRANT AEROSOL-200ML-WD40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    23  MM
  • WEIGHT
    200  G
  • PACKAGING
    1
Description