Deep groove ball bearing 23TM03U40AL-NSK
Part number : 23TM03-C3-U40AL-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 23TM03U40AL-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 23 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 14 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    23  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    126  G
  • PACKAGING
    1
Description