Deep groove ball bearing 20BSW03-NSK
Part number : 20BSW03-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 20BSW03-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 12 mm.
  30 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X44X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X44X7-NBR
Loose needle - NRA-4X39.80 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-4X39.80
Deep groove ball bearing - 800618-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 800618-FAG
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    74  G
  • PACKAGING
    1
Description