Deep groove ball bearing 17BCO4S9-NACHI
Part number : 17BC04S9-NACHI
NACHI
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 17BCO4S9-NACHI from the brand NACHI, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 9.5 mm.
  14 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-22 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-22
Rotary shaft seal - OAS-14X22X6-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X22X6-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    9.5  MM
  • WEIGHT
    58  G
  • PACKAGING
    1
Description