Deep groove ball bearing 16021-NSK
Part number : 16021-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 16021-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 18 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 16020-ZEN ZEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 16020-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    1298  G
  • PACKAGING
    1
Description