Deep groove ball bearing 16003-16-C3-NTN
Part number : 16003-16-C3-NTN
NTN
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 16003-16-C3-NTN from the brand NTN, has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 8 mm.