Deep groove ball bearing 15BSW06B-NSK
Part number : 15BSW06B-NSK
NSK
Description
The Deep Groove Ball Bearing, known as 15BSW06B-NSK from the brand NSK, has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 12 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-15X25X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X25X7-NBR
Deep groove ball bearing - 13BSW01A-NSK NSK
DEEP GROOVE BALL BEARING 13BSW01A-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    54  G
  • PACKAGING
    1
Description